пʼятницю, 29 серпня 2014 р.

Консультація "В яку службу можна звернутися з питань насильства в сім'ї"


   Із проявами насильства можна зіткнутись усюди: на вулиці, на роботі, у школі, громадських місцях і, на жаль, навіть удома. Саме тому дуже важливо для кожного з нас – знати свої права, а головне, володіти інформацією про те, куди можна звернутись по допомогу.

    Особливо прикро, коли від проявів насильства страждають діти. Вони  більше, як дорослі схильні сприймати все, що відбувається з ними як належне, але менше, ніж дорослі розуміють і знають як допомогти собі. «В яку службу можна звернутися з питань насильства в сім`ї?» - відповідь на це запитання отримали учасники правової консультації, яка була організована працівниками книгозбірні. Під час консультації бібліотекар Марія Зьомко розповіла про діяльність служб та установ, де можна отримати кваліфіковану допомогу, прислухатись до рекомендацій спеціалістів, відшукати шляхи вирішення даної проблеми.

четвер, 21 серпня 2014 р.

Тренінг "Пізнай себе і ти пізнаєш світ прекрасний"

Існує думка, що талантом володіє кожна людина. Це своєрідний «бонус» від природи, яким, проте, потрібно вміти користуватись, розвивати та плекати його. Перші ознаки природного хисту часто проявляються вже у ранньому віці. Завданням дорослих є всіляко сприяти дітям у всіх починаннях, допомагати їм у пошуках власного «я».


         Виявити таланти читачів спробували і працівники нашої бібліотеки під час тренінгу «Пізнай себе і ти пізнаєш світ прекрасний». Дружня та невимушена атмосфера, яка панувала під час заходу сприяла максимальній щирості учасників. Діти міркували над тим, чому природа створила людей такими різними, чи потрібно прислухатись до «голосу серця», обираючи улюблене заняття, або майбутню професію. Ведуча Ірина Пасько навела приклади успішних та відомих людей, які, завдяки природному хисту та власному працелюбству досягли небачених висот у професійній діяльності та житті загалом. Також, учасникам тренінгу було запропоновано пройти тест на рівень обдарованості, який допоможе школярам віднайти своє місце у цьому загадковому, непередбачуваному, але такому прекрасному світі.

пʼятницю, 15 серпня 2014 р.

Практичне заняття "Ознайомлення з програмою Adobe Photoshop"

 
Adobe Photoshop  –  це програма для редагування зображень відсканованих та знятих на цифрову фотокамеру,  а також створення власних растрових малюнків. Робота в даному програмному середовищі нагадує малювання на кількох шарах скла. Перевагою растрової графіки є можливість реалістичного переходу між тонами і кольорами різних шарів зображення їх контурів, масок та сегментів кольорової гами. Функціональні можливості цієї програми дозволяють фотореалістично створювати колажі із фотографій такої якості, що про їх штучне походження можна довідатись лише за допомогою експертизи.
 Спеціально для користувачів бібліотеки було проведено заняття, під час якого діти засвоїли базові вміння по роботі в програмі Photoshop. Учасники заняття працювали над власними фото, тож цей процес був для них ще більш захопливим та цікавим.  Опанувавши загальні принципи і функції програми Photoshop, юні читачі залишились задоволеними своїми успіхами. Використання фоторедактора зараз дуже популярне серед користувачів соціальних мереж, тож кожен, хто побував на занятті, зможе здивувати своїх друзів оригінально оформленими фотографіями.
Процес фотографування – це, без сумніву, творчий процес, але ще одним не менш цікавим та не менш творчим процесом є обробка фото. Зрозуміло, що не кожен може собі дозволити розкішну фотосесію з уже готовими обробленими фото. Але, вище носа, навіть маючи звичайну мильничку, можна зробити із фото цукерку, використовуючи редактор зображень, а вже в ньому можна без проблем створювати різноманітні фотоефекти, колажі, різні ігри зі світлом та тінню тощо.
Як бачите, для того щоб отримати гарне та цікаве фото, не обов’язково бути великим майстром Photoshop, достатньо просто мати гарний смак, фото та доступ до інтернету.

вівторок, 12 серпня 2014 р.

Година дискусії "Посієш звичку - пожнеш характер"


   Сім`я – одвічний осередок формування світогляду та рис характеру дитини. Із ким ще, як не зі своїми рідними, ділитись думками, переживаннями, одночасно переймаючи життєвий досвід, а нерідко й звички та манери від старших членів сім`ї. То ж не даремно у народі кажуть: «Посієш звичку – пожнеш характер». Безумовно, ідеальних стосунків у сім`ї не буває, але батькам слід частіше задумуватись над тим, чи справна їхня «машина виховання»?
   Допомогти знайти правильні підходи до виховання дітей, а також наблизитись до вирішення одвічної проблеми «Батьки і діти» - з такою метою працівники бібліотеки провели годину-дискусію із тернополянами, яких зустріли на вулицях міста. Саме під час прогулянок можна побачити, як поводить себе та чи інша дитина, чи дослухається до зауважень дорослих, а також провести цікаві паралелі між представниками старшого та молодшого покоління.
  Аналізуючи побачене та почуте під час спілкування із різними людьми, бібліотекар Ніна Ониськів прийшла до висновку, що якими б хорошими не були стосунки у сім`ї, кілька добрих порад щодо виховання дітей - ніколи не будуть зайвими. Сподіваємось, що наші співрозмовники не полінуються ознайомитись із пам`ятками, які працівники книгозбірні розробили спеціально до заходу.

На замітку батькам:

1.       Стимулюйте інтелект дитини.
Створивши сприятливе середовище, можна підвищити розумовий  розвиток  дитини,  тому  —  не гайте  часу.   В ранньому дитинстві мозок краще сприймає нове, накопичує знання. Пізніше засвоїти все набагато важче.
2.       Формуйте самоповагу.
Висока самооцінка додає сміливості братися за нове, ризикувати, і навіть, зазнавши невдачі, все-таки перемагати. Необхідно розвивати в дитині такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з поміж інших, викликали б повагу ровесників і дорослих. Діти мають    знати,    що успіх,       майбутній добробут   залежить від них самих.
3.       Навчіть дитину спілкуватися.
Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички:
-          щира любов до батьків дає відчуття захищеності;
-          приязне ставлення до оточуючих, не лише до близьких і рідних;
-          зовнішня привабливість: одяг, манери;
-          можливість спостерігати правильне соціальне спілкування:
-          поведінка батьків, учителів, ровесників;
-          висока самооцінка, а звідси — впевненість у собі;
-          мати хоча б середній запас слів, вміння підтримувати розмову.
4.       Пильнуйте, щоб дитина не стала «телеманом».
Перегляд телепередач через міру гальмує у дітей розвиток лівої півкулі головного мозку. А нею визначається розвиток мови. Телепередачам слід протиставляти заняття спортом, музикою, читанням, корисною домашньою роботою.
5.       Виховуйте відповідальність і порядність.
Не лише повсякчас пояснюйте, що таке добре, а що - погано, а й закріплюйте гарні навички, карайте за негідні вчинки, тільки не різкою. За приклад дитині має слугувати гідна поведінка батьків, а пізніше — ровесників.
6.       Навчіть дитину шанувати сім'ю.
Найкращий спосіб виявити батьківську любов - кохати матір своїх дітей. Жінка, зігріта чоловічою любов'ю і повагою, добре ставиться до сім'ї. Усе це краще за будь яку лекцію дасть зрозуміти дитині, що сімейне життя насамперед, рівноправ'я у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання зробити для неї добро, виявляти ніжність та взаємну повагу.
7.       Живіть у хорошому оточенні.
Друзі, яких виберуть собі ваші діти, впливатимуть на їхні орієнтири і поведінку.
8.       Будьте вимогливими.
Не   будьте   тиранами.   Запам'ятайте,   що   відповідальними, розумними і слухняними діти стають не відразу. На це треба витратити роки.
9.       Привчайте дитину до праці.
Подбайте, щоб діти без примусу набули трудових навичок, допоможіть  заповнити  їхнє  життя  цікавими  і  корисними справами, що вимагають певних зусиль на шляху до успіху. Але все це має бути цікавою, захоплюючою грою, не важкою необхідністю.
10.    Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі.
Нехай все перепробують, вчаться на власних помилках.